Від 85 до 2550 гривень: власників квартир в Україні можуть оштрафувати за ремонти та гучні співи

За проведення ремонтних робіт у своїй квартирі у неналежний час українців може бути оштрафовано на тисячі гривень. Також штраф можна отримати за голосний спів та крики.

Від 85 до 2550 гривень: власників квартир в Україні можуть оштрафувати за ремонти та гучні співи - today.ua

У Державних будівельних нормах України зазначається, що дотримуватися режиму тиші мешканці багатоквартирних будинків зобов'язані в період з 22:00 до 8:00 у вихідні та з 21:00 до 8:00 у робочі дні.

Якщо ви порушуєте ці правила, то ваші сусіди мають повне право викликати поліцію.

У дані часові відрізки заборонено користуватися дрилем, молотками та іншими інструментами та технікою, які видають шум за межі квартири. Також не можна використовувати звуковідтворюючу апаратуру, голосно співати і загалом кричати.

Однак дитячий плач та шум від свійських тварин не є правопорушеннями. Тож якщо сусідські домашні вихованці регулярно заважають вам спати — звертайтеся до служби захисту прав тварин, щоб порушити питання про неправильне поводження з тваринами. А якщо ви регулярно чуєте дитячий плач, то тут просто потрібно набратися терпіння.

Від 85 до 2550 гривень: власників квартир в Україні можуть оштрафувати за ремонти та гучні співи

Що загрожує порушникам порядку

Українців, які порушують правила та галасують у своїх оселях та заважають відпочивати сусідам, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, можуть оштрафувати на суми від 85 до 255 гривень — для приватних осіб, від 255 до 510 гривень — для підприємств.

Якщо порушення повториться того ж року (якщо перше порушення офіційно запротоколовано), тоді передбачається витяг штрафу в судовому порядку з попередньою фіксацією правопорушення правоохоронцями. Розмір штрафів відповідно збільшиться.

Для фізичних осіб він становитиме від 255 до 510 гривень, для юридичних – від 850 до 2550 гривень.

Повторне порушення правил щодо дотримання режиму тиші передбачає вилучення (конфіскацію) інструментів, обладнання та/або апаратури, що є джерелом шуму.

Раніше повідомлялося, що дачники та городники можуть отримати штрафи за зрив однієї з рослин.

ДЖЕРЕЛОprogroshi.news