Від 300 до 500 злотих: які виплати можуть отримати українські біженці у Польщі від держави та фондів

Автор: Лобанова Єлизавета

Українські біженці, які оформили у Польщі статус тимчасового захисту, можуть отримувати різні види виплат від уряду та міжнародних фондів. У 2023 році Польща продовжить програми підтримки українців, в рамках яких можна отримувати щомісяця від 300 до 500 злотих на людину.

Від 300 до 500 злотих: які виплати можуть отримати українські біженці у Польщі від держави та фондів - today.ua

Одноразова допомога 300 злотих

Це одноразова допомога для всіх біженців, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року. Щоб отримати 300 євро, потрібно мати докази перетину кордону, ідентифікаційний номер PESEL та відкритий рахунок у польському банку.

Для отримання допомоги необхідно відвідати найближчий муніципалітет (Urząd) та заповнити анкету. Після цього кошти прийдуть на картку. Чекати на виплати потрібно до місяця.

Виплати "400 Plus"

Програма "400 Plus" розрахована на батьків, діти яких перебувають в яслах. Максимальний розмір допомоги – 400 злотих на місяць. Допомога покриває всі витрати на дітей у яслах, крім харчування. Також за допомогою цих коштів можна покрити витрати на дитячий клуб, заклад, де працює денний опікун та на оплату денного опікуна, який є приватним підприємцем.

Популярні зараз

З'явилася інформація про підвищення пенсії українцям віком від 65 років

В Україні незабаром з'являться нові гроші, - НБУ

Київська фірма “кинула“ 70 людей, обіцяючи доставити автомобілі із США

Українцям виділять додаткову допомогу ООН напередодні новорічних свят

Скористатися цією допомогою можуть як поляки, так і українці, які перебувають у Польщі. Подати заявку до ZUS можуть:

  • громадяни України, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року;
  • громадяни України, які перетнули кордон з Польщею після 23 лютого 2022 року та народили в Польщі дитину;
  • громадяни інших країн, які за рішенням польського суду піклуються про українську дитину, яка прибула до Польщі після 24 лютого 2022 року.

Від 300 до 500 злотих: які виплати можуть отримати українські біженці у Польщі від держави та фондів

Виплати на дітей "Сім'я 500"

Це одна з найпопулярніших виплат у Польщі. Її можуть отримати громадяни України на кожну дитину віком до 18 років. Для цього потрібно перебувати у Польщі легально, наприклад, мати статус тимчасового захисту. Також потрібно мати під опікою дитини до 18 років, яка має громадянство України і прибула до Польщі після 24 лютого 2022 року, або мати під опікою дитини, яку народила в Польщі громадянка України, яка перебуває в країні на законних підставах.

Грошова допомога у розмірі 500 злотих щомісяця (понад 4000 гривень) виплачується протягом періоду перебування дитини на території Польщі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

З 2023 року Управління соціального страхування (ZUS) контролюватиме за допомогою даних Прикордонної служби Польщі виїзд отримувачів цієї допомоги. Якщо одержувача не буде в країні більше 30 днів, допомогу йому анулюють. Тож перед виїздом потрібно повідомляти ZUS про свій намір покинути країну, щоб потім не довелося повертати отримані гроші.

Раніше повідомлялося, що субсидії безробітним українцям нараховуватимуть по-новому.