Під час війни роботодавцям в Україні загрожує кримінальна відповідальність за недотримання правил під час повітряної тривоги в офісі, де перебувають співробітники. Згідно з українським законодавством, на випадок повітряної тривоги роботодавець має захистити працівників, а вони, у свою чергу, мають виконувати його вимоги, щоб не підставити.
Так, кожен роботодавець зобов'язаний встановити гучномовець в офісі, який повідомлятиме про повітряну тривогу та озвучуватиме адресу найближчого укриття. Це стосується тих роботодавців, у яких не менше 25 працівників в офісі.
Також до обов'язків роботодавця входить розробити та повідомити працівникам План реагування на надзвичайні ситуації (якщо в офісі працюють понад 50 осіб) або Інструкцію з дій персоналу у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій (якщо в офісі менше 25 осіб). У таких документах має бути детально розписано, куди і як йти працівникам, якщо буде оголошено повітряну тривогу. Також можуть бути прописані інструкції, що робити з матеріальними цінностями та документами та інші службові деталі.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У випадку, якщо ракета потрапить по будівлі офісу та постраждає будь-хто з працівників, розпочнеться розслідування правоохоронних органів. Вони можуть перевірити, чи була розроблена вся документація, і чи дотримано всіх вимог роботодавцем. Якщо ні, то його можуть притягнути до кримінальної відповідальності за однією із статей.
- Стаття 367 КК України (службова недбалість): загрожує покарання від 2 до 5 років позбавлення волі.
- Стаття 270 (порушення правил пожежної або техногенної безпеки): можна отримати від 3 до 8 років позбавлення волі.
До Верховної Ради внесли законопроект №7546, який передбачає доповнення Кримінального кодексу ще однією статтею – про порушення законодавства у сфері цивільного захисту в умовах воєнного стану. Якщо законопроект підтримають нардепи, то роботодавці можуть отримати від 3 до 8 років позбавлення волі за порушення нової статті Кримінального кодексу.
Раніше повідомляли, які штрафи загрожують переселенцям в Україні під час війни.