Viber вважається одним з найпопулярніших месенджерів в Україні, однак, деякі експерти з кібербезпеки вважають його в тому числі найбільш уразливим. У компанії розповіли, чому користувачам Viber можна не переживати за свою безпеку.
По-перше, з 2016 року всі повідомлення в Viber захищені наскрізним шифруванням за замовчуванням. Це стосується як текстових повідомлень, так і аудіо- та відеодзвінків. Наскрізне шифрування гарантує, що ваші розмови доступні тільки вам і вашому співрозмовнику.
Повідомлення в Viber шифруються в момент відправки з вашого пристрою і розшифровуються тільки на пристрої одержувача. Якщо пристрій абонента вимкнений або не має виходу в інтернет, ваше повідомлення буде деякий час зберігатися на сервері Viber в зашифрованому вигляді до того моменту, коли отримувач вийде на зв'язок.
Користувачі Viber також можуть встановити таймер самознищення для кожного повідомлення, а якому вказати конкретно час, через який листування назавжди зникне з пристрою.
Також в Viber є функція прихованих і анонімних чатів, на які користувач встановлює PIN-код і ніхто, крім нього, не матиме доступ до листування.
Підтримка месенджером двофакторної аутентифікації - важливий додатковий елемент безпеки. Щоб включити цю опцію в Viber, потрібно зайти в розділ "Конфіденційність та безпека" - "Двухфакторна аутентифікація", і вибрати відповідний спосіб захисту - SMS або додаток для аутентифікації.
Раніше повідомлялося про приховані функції Viber, якими користуються тільки досвідчені користувачі мессенджера.