Вдень стане менше відключень електроенергії, а нічні ліміти споживання знизили

Компанія Укренерго знову переглянула ліміти споживання, які вона готова надати регіонам. Денні норми споживання виросли, а от нічні стали дещо нижчими. Таким чином, у денну пору відключень електроенергії стане менше, а в нічну, навпаки, їх побільшає.

Вдень стане менше відключень електроенергії, а нічні ліміти споживання знизили - today.ua

З понеділка, 30 січня, Укренерго виділило областям трохи більші денні ліміти споживання, ніж були в неділю. Приріст по регіонах становить від 1,9 до 3,08%. Зате нічні обсяги споживання знижено. Лише в одному регіоні, на Дніпропетровщині, ліміт споживання на ніч підвищили. Щоправда, те підвищення, радше, символічне – 0,74%.

Обсяг електроенергії, який зараз є в енергосистемі України, дозволяє в більшості регіонів обмежитись плановими відключеннями електроенергії. Але на Одещині, на жаль, доведеться застосовувати й екстрені відключення. Там ситуація з енергоживленням наразі найгірша. У компанії ДТЕК кажуть, що жителям цього регіону доведеться миритися з аварійними вимкненнями ще, принаймні, до кінця січня. Тобто, ще добу "з хвостиком". Втім, наразі ніхто не може поручитися, що вже з 1 лютого ситуація з електропостачанням там неодмінно зміниться на краще.

Отже, у понеділок ліміти споживання змінилися порівняно з недільними таким чином:

Вдень стане менше відключень електроенергії, а нічні ліміти споживання знизили

До речі, в неділю став на ремонт ще один енергоблок ТЕС. Це призвело до збільшення дефіциту генерації в електромережі.

Нагадаємо, фахівці вважають, що із закінченням опалювального сезону Україні не вдасться відмовитись від відключень електроенергії. Адже влітку стануть на плановий ремонт не лише теплові, але й атомні енергоблоки. А це призведе до великого дефіциту генеруючих потужностей.

ДЖЕРЕЛОinterfax.com.ua