Вартість квартир в Україні зросте: як зміняться ціни на нерухомість під час осіннього локдауна

Квартири в новобудовах почнуть дорожчати вже з осені. У середньому ціни піднімуться на 15-20%. Пов'язано це з новими карантинними обмеженнями, які українцям обіцяють з вересня.

Вартість квартир в Україні зросте: як зміняться ціни на нерухомість під час осіннього локдауна - today.ua

У найближчі кілька років тенденція до збільшення вартості квадратних метрів в Україні буде тільки посилюватися. Ще минулої зими вартість квартир щомісяця почала зростати на 2%, а влітку зростання сповільнилося до 1% в місяць. Восени зростання цін на нерухомість знову прискориться.

За рік найбільше подорожчали квартири в Києві, Дніпрі та Одесі, особливо це стосується однокімнатних квартир. На них попит серед покупців найвищий.

Зростання цін на квартири пов'язане не так з карантином, як з іншими факторами. Дуже сильно за останній рік в усьому світі подорожчали будматеріали. Зросла ціна і на інженерні комунікації. На ринку спостерігається тенденція до скорочення будівельними компаніями кількості об'єктів нерухомості економ-класу і концентрація на сегментах "комфорт" і "бізнес" класу. Вартість квартир в Україні зросте: як зміняться ціни на нерухомість під час осіннього локдауна Дорожчає не лише первинне житло, але і "вторинка". За перше півріччя 2021 року старий житловий фонд в Україні подорожчав на 20%. Причиною цього стали зміни в законодавстві, згідно з якими певні категорії клієнтів забудовників повинні платити додатковий податок при продажу готових квартир.

Ще один фактор, який може збільшити вартість квартир - розвиток іпотечного ринку, в тому числі що фінансується державою. Попит на житло зростає, а значить ростуть і ціни.

Раніше повідомлялося, що оренда квартир біля метро подорожчала в середньому на 20%.

ДЖЕРЕЛОubr.ua