Вартість комуналки в Європі: як зміняться тарифи у новому опалювальному сезоні

Цьогорічний опалювальний сезон буде складним не лише в Україні, а й у всій Європі. Поступова відмова європейських країн від поставок російських енергоносіїв призвела до зростання цін на газ та електроенергію. Скільки доведеться платити за комуналку європейцям, а також українським біженцям в країнах ЄС цієї зими, можна проаналізувати за даними сервісу Numbeo.

Вартість комуналки в Європі: як зміняться тарифи у новому опалювальному сезоні - today.ua

Якщо брати вартість комунальних послуг у розрахунку на квартиру площею 85 квадратів, то найдорожча комуналка в Європі на сьогоднішній день в Естонії — 260 євро (у суму входить вартість електрики, опалення, води, вивезення сміття). У серпні вартість цін на електрику та газ у країні зросла на 26 та 35% відповідно.

У Німеччині у серпні тарифи на газ для побутових споживачів зросли на 29%, а на електрику – на 12%. Таким чином, комуналка за місяць обходиться німцям у середньому 242 євро.

У Латвії та Австрії комуналка у вересні коштуватиме 238 та 237 євро відповідно. У Латвії газ у серпні подорожчав на 2%, а електрика – на 16%. У Австрії подорожчав газ на 11%.

У Чехії за місяць за комуналку потрібно віддавати в середньому 221 євро (за 85 квадратів). Тарифи на електрику в країні практично не зросли, а ось газ подорожчав на 25%.

Вартість комуналки в Європі: як зміняться тарифи у новому опалювальному сезоні

Найсильніше подорожчання тарифів відчули мешканці Греції. У серпні вартість газу для побутових споживачів зросла на 41%, а електрики на 34%. Станом на вересень комуналка у Греції коштує 190 євро.

Великобританія вже вийшла з ЄС, але ціни на комуналку тут трохи нижчі, ніж у Німеччині. Найдорожчий платіж – це Council Tax. Він включає місцевий податок на проживання, вивіз сміття, освітлення вулиць, і залежить від площі житла – чим вона менша, тим нижчий податок.

Раніше повідомляли, кого звільнили від плати за комуналку в Україні.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua