Вартість електроенергії в Україні виросте вже влітку: тариф на передачу світла підвищиться на 21%

"Укренерго" пропонує з 1 серпня збільшити тариф на передачу електроенергії на 21% - до 61,62 грн/МВт-год. Подорожчання пов'язане зі збільшенням витрат компанії майже на 1 млрд грн, які нічим покривати.

Вартість електроенергії в Україні виросте вже влітку: тариф на передачу світла підвищиться на 21% - today.ua

Таким чином, тариф на передачу електроенергії вже влітку може вирости з 293,93 грн  МВт-год до 355,55 грн/МВт-год. В останній раз тарифи переглядалися в березні, і тоді їх вирішили залишити без змін.

Витрати "Укренерго" в 2021 році повинні скласти 964,9 млн грн. Серед прогнозованих витрат - витрати на сировину і допоміжні матеріали (20,2 млн грн), електроенергію для господарських потреб (19,4 млн грн), інші операційні витрати (54,6 млн грн).

До складу інших витрат, які також зростуть цього року, включені: сторожова і воєнізована охорона -17 млн грн, плата за землю - 13,4 млн грн, інформаційно-обчислювальні послуги - 7,1 млн грн, орендні виплати - 6,5 млн грн, внески на регулювання - 4,1 млн грн. Вартість електроенергії в Україні виросте вже влітку: тариф на передачу світла підвищиться на 21% Крім того, компанія щомісяця повинна покривати кредит перед "Укрексімбанком" - 401,7 млн грн. Ці витрати також планується включити в тариф на передачу електроенергії.

Нагадаємо, новий глава Міненерго Герман Галущенко заявив, що тарифи на електроенергію і газ в Україні повинні бути різними для людей з різним достатком. До 1 липня Міненерго представить нову модель ціноутворення в тарифах на електроенергію. У тому числі уряд розглядає тариф, який буде залежати від обсягів споживання електрики.

ДЖЕРЕЛОubr.ua