В уряді зробили заяву про борги з виплат переселенцям: грошей на всіх наразі не вистачає

Автор: Марченко Любов

Держава заборгувала гроші багатьом ВПО. Нещодавно переселенцям повідомили, що грошей усім не вистачить. А тому уряд має намір перейти до адресних виплат переселенцям. Однак тепер у Кабміні знову дали їм надію, що гроші будуть для всіх.

В уряді зробили заяву про борги з виплат переселенцям: грошей на всіх наразі не вистачає - today.ua

Про це заявила на засіданні Координаційного штабу з питань ВПО віце-прем'єр-міністр Ірина Верещук. Чиновниця нагадала, що затримки з виплатами переселенцям переважно виникали через те, що між окремими державними відомствами немає належної комунікації.

Як відомо, багато громадян не змогли отримати статус ВПО та право на виплати через те, що стався збій в онлайн-реєстрації. Зокрема, постраждали ті, хто подавали заяву через додаток Дія.

Проте громадяни не повинні страждати через те, що державна машина десь гальмує. Адже для багатьох переселенців ці гроші нині чи не єдине джерело прибутку.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

В уряді зробили заяву про борги з виплат переселенцям: грошей на всіх наразі не вистачає

"Переселенці не повинні страждати через розбіжності між окремими відповідальними відомствами. Затримка виплат створює соціальну напругу. Люди мають отримувати виплати, допомогу на проживання у чіткі терміни. Адже для багатьох із них це єдине джерело доходу", - зазначила Ірина Верещук.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, Мінфін спільно з Мінсоцполітики мають негайно розробити механізм активізації виплат переселенцям. Глава уряду Денис Шмигаль доручив їм знайти джерело додаткового фінансування виплат ВПО та внести зміни до відповідної бюджетної програми. Ці гроші мають бути передбачені у бюджетних видатках на друге півріччя.

Нагадаємо, нещодавно глава Мінсоцполітики Оксана Жолнович заявила, що грошей, закладених у бюджеті 2023 року на виплати ВПО, для всіх переселенців не вистачить. Адже їхня загальна чисельність не скоротилася, а, навпаки, збільшилася. Тому в уряді вважають за доцільне перейти до адресних виплат, залишивши їх лише найменш захищеним громадянам, а також тим, хто отримав статус ВПО нещодавно.