В уряді розповіли, що буде з продовольством у 2023 році

Україна буде з продовольством на 2023 році. Аграрії вже зібрали понад 60 млн тонн урожаю, і збір досі ще триває. Отже українцям можна не боятися, що в 2023 році країна залишиться без їжі.

В уряді розповіли, що буде з продовольством у 2023 році - today.ua

Так заспокійливу новину озвучив прем'єр-міністр Денис Шмигаль  на засіданні уряду.

За словами очільника уряду, українські аграрії забезпечили продовольчу безпеку країни на рік, що почався. Валовий збір урожаю вже склав понад 60 млн тонн. Це стало можливим, у тому числі, завдяки підтримці влади. Попри війну, влада зуміла підтримати українських хліборобів фінансово: 38 тисяч агровиробників отримали на проведення агросезону 80 мільярдів гривень. Це дозволило їм спочатку провести посівну, а згодом і зібрати вирощений врожай.

В уряді розповіли, що буде з продовольством у 2023 році

"Ми допомогли вчасно провести найскладнішу в історії України посівну. Завдяки цьому зібрали вже понад 60 мільйонів тонн урожаю. І Україна точно забезпечила себе продовольством наступного року", - каже прем'єр.

Крім того, після тривалого простою у портах, спільними зусиллями з міжнародними партнерами вдалося розблокувати експорт українського зерна. Завдяки "зерновій ініціативі" пішло на експорт морем 15 мільйонів тонн української агропродукції, і через дунайські порти вдалося експортувати ще 10 мільйонів тонн.

Нагадаємо, тим часом експерти прогнозують цьогоріч різкий обвал по виробництву пшениці, ячменю і кукурудзи. Їх стало невигідно вирощувати, а держава не має грошей, аби в достатній мірі підтримати агровиробників. Тому багато хто з них перейде на вирощування більш рентабельних культур – соняшника та сої.

ДЖЕРЕЛОmyc.news