Попри те, що в проекті бюджету на 2023 рік не передбачено зростання мінімальної зарплати, усе ж уряд допускає можливість її підвищення. Так станеться, якщо в наступному році Україна демонструватиме високі темпи економічного розвитку.
Про це заявив в ефірі телемарафону заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко.
Проект бюджету на 2023 рік формувався, виходячи з тієї ситуації і з тих економічних показників, які є зараз. Проте економічна ситуація зараз дуже мінлива. Вона залежить і від подій на фронті, і від розвитку політичних подій загалом. І якщо українська економіка буде демонструвати швидке відродження та швидке зростання, то, звісно, основні показники бюджету, у том числі й мінімальну зарплату, переглянуть.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Наразі в проект бюджету закладена мінімалка в розмірі 6700 гривень. Такою мінімальна зарплата стане з 1 грудня 2022 року. Відповідно, що всі прив'язані до мінімалки інші бюджетні параметри закладено, виходячи з такої величини.
"Звичайно, ми можемо говорити про те, якщо буде відновлюватися достатньо стрімкими темпами економічне зростання, то це неодмінно вплине і на сферу оплати праці. Якщо все розвиватиметься за оптимістичним сценарієм, ми не виключаємо варіант того, що можна буде потенційно переглядати і ці показники", - каже Віталій Музиченко.
Нагадаємо, при цьому вже з 1 січня 2023 року уряд створить можливість для формування накопичувальних пенсій. Кожен громадянин у віці до 65 років зможе сплачувати внески на власний накопичувальний рахунок, який буде відкритий на його ім'я у Казначействі. Таким чином люди зможуть накопичувати собі гроші на старість, а держава отримає довготривалий інвестиційний ресурс, який можна буде вигідно вкладати у розвиток економіки.