Today.ua

В уряді розповіли про надзвичайну ситуацію в енергетиці Україні: атомні енергоблоки працюють на межі можливого

На сьогодні в енергетиці Україні немає надзвичайної ситуації, однак є певна напруга, яку можна знизити, маневруючи споживанням електроенергії і наявними генеруючими потужностями.

Про ситуацію, що складається в енергосистемі України, розповів радник прем'єр-міністра з питань енергетики Юрій Бойко. За словами Бойка, нині в енергетиці немає надзвичайної ситуації, але через дефіцит вугілля на теплових електростанціях ситуація загалом напружена.

"В листопаді за добу спрацьовується понад 70 тис.т вугілля, а поставки поки що в межах 40-55 тисяч", - повідомив Бойко.

Через це той невеликий запас вугілля, що був на теплових станціях швидко тане. Отже, споживання вугілля треба за будь-яку ціну зменшити. Зменшити його можна лише за рахунок скорочення енергоспоживання у пікові години. Найтриваліший піковий період припадає на вечір, коли основна маса людей приходить з роботи і вмикає світло та електроприлади. Вдень таких піків немає. Тому на денне та нічне споживання цілком вистачає атомної енергетики. Однак вечорами слід економити.

За словами Бойка, незабаром має стати до роботи ще один атомний енергоблок. Це не зробить енергосистему більше маневреною, але дозволить частково покривати вечірню потребу в електриці. І от саме цей період, поки будуть працювати 14 енергоблоків, слід буде використати якомога ефективніше, щоб накопичити запас вугілля на весну.

Адже навесні підуть на плановий ремонт відразу кілька атомних енергоблоків, і саме тоді енергосистема відчує гострий дефіцит енергії, який треба буде покривати за рахунок генерації від теплових електростанцій.

"Атомний енергоблок, який днями включився, замінить п’ять-шість блоків ТЕС. Скоро включиться ще один блок-мільйонник. Період роботи 14 блоками АЕС має бути використано для збільшення запасів вугілля. І ось це є дійсно критично, адже в березні планується виведення в ремонт та завантаження паливом половини атомних блоків і їх необхідно буде чимось замістити", - розповів Бойко.

Водночас зараз більшість теплових енергоблоків стоїть через те, що їм бракує для роботи вугілля. Україна частково покриває брак електроенергії за рахунок імпорту з Білорусі та Словакії.

Тим часом влада домовилась щодо імпорту вугілля зі США та Колумбії. Українська влада розраховує, що таким чином вдасться позбутися його дефіциту. Перше судно із заокеанським вугіллям уже прибуло в Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ