В уряді розповіли, хто в першу чергу отримуватиме електроенергію в умовах екстрених відключень

Ситуація із подачею електроенергії в Україні залишається критичною, але контрольованою. Щоб зменшити навантаження на енергомережу, в уряді вирішили систематизувати процес подачі електроенергії населенню.

В уряді розповіли, хто в першу чергу отримуватиме електроенергію в умовах екстрених відключень - today.ua

Глава уряду Денис Шмигаль дав доручення міністру енергетики розробити та подати на розгляд уряду чіткі пріоритети включення електропостачання:

  • Перший пріоритет – це критична інфраструктура, зокрема об'єкти водо-, теплопостачання та лікарні.
  • Другий пріоритет – це об'єкти військово-промислового комплексу, які працюють на оборону держави.
  • Третій пріоритет — це бізнес, який виробляє критично важливі товари та продукти (наприклад, хлібопекарські та молокозаводи).
  • Четвертий пріоритет – житловий сектор.

За словами Шмигаля, тільки після включення цих чотирьох зазначених груп електроенергія поставлятиметься на інші об'єкти.

В уряді розповіли, хто в першу чергу отримуватиме електроенергію в умовах екстрених відключень
На сьогоднішній день відключення світла в Україні відбувається цілими лініями – технічної можливості відключити один будинок, а інший залишити у диспетчерів немає. Відключають насамперед ті лінії, де є телеуправління і лінія ще не дуже стара. Не треба дивуватися, що у вашому будинку немає світла, а в сусідньому є. Будинки можуть бути на різних лініях. До того ж, не всі житлові будинки ще відключили від об'єктів критичної інфраструктури. А значить у будинках, розташованих на одній лінії з котельнями, лікарнями, швидкими, пожежними та насосними станціями, світло має бути завжди.
 
Як повідомлялося, які графіки подачі електроенергії діють в Україні з 12 грудня.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua