В українських супермаркетах змінилися ціни на молочку: що подорожчало найбільше

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні стрімко дорожчає молочна продукція. Згідно з результатами моніторингу цін на молочну продукцію, проведеному експертами Асоціації виробників молока (АВМ), найбільше за останній рік подорожчали сири.

В українських супермаркетах змінилися ціни на молочку: що подорожчало найбільше - today.ua

Станом на 11 травня, ультрапастеризоване питне молоко тривалого зберігання коштує в середньому 46,13 грн/л, що 70 копійок (1,5%) більше, ніж у квітні. За рік вартість молока тривалого зберігання зросла на 7,35 грн. (+16%).

У свою чергу молоко "Яготинське" молоко жирністю 2,6% на сьогоднішній день коштує 40,12 грн за л, що на 30 копійок дорожче, ніж місяць тому.

Тверді сири в українських торговельних мережах у середньому коштують 628,82 грн/кг. У порівнянні з квітнем продукт у середньому подорожчав на 8,95 грн, та майже на 195,75 грн, у порівнянні з травнем минулого року.

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

Не ЗСУ: в Україні пропонують роботу для чоловіків на свіжому повітрі з шестизначною зарплатою

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

В українських супермаркетах змінилися ціни на молочку: що подорожчало найбільше

Вершкове масло коштує в середньому 386,88 грн/кг. Продукт зріс у ціні на 43,94 грн (11,4%), порівнюючи з травнем 2022 року. Вершкове масло "Яготинське" 73% жирності, станом на 11 травня коштує 69,88 грн/кг.

Ціна на вершки стерилізовані залишилася незмінною на рівні 144,45 грн/кг, у порівнянні із квітнем. За рік продукт додав у ціні 34,57 грн. (+23,9%).

Щодо цінників на сметану, то у травні сметана "Президент" 15% жирності в середньому коштує в супермаркетах 39,95 грн за 350 г. Вартість сметани "Простоквашино" 20% жирності становить 42,50 грн за 340 г.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За словами аналітиків, підвищення цін на більшість молочних продуктів в Україні за останній рік може бути пов'язане із продовольчою інфляцією. Більше підвищення цін на молочну продукцію в перспективі малоймовірне через слабкий попит на внутрішньому ринку, зменшення кількості споживачів внаслідок еміграції та зниження купівельної спроможності громадян та скорочення їх доходів в умовах війни.

Раніше повідомлялося, що в Україні стрімко зростають ціни на свинину.