В українських супермаркетах виявили небезпечне для здоров'я печиво: на яку продукцію варто звернути увагу

На полицях українських супермаркетів з'явилося небезпечне для здоров'я печиво. Як з'ясувалося, його експортували із Польщі (оптовик DISTRIBUTION Sp. zoo, Poland). В Україні імпортером було підприємство "Львівімпорт". Після того, як Держспоживслужба виявила у цьому продукті високий вміст акриламіду, всі партії було вилучено із продажу.

В українських супермаркетах виявили небезпечне для здоров'я печиво: на яку продукцію варто звернути увагу - today.ua

У головному управління Держспоживслужби Київської області провели експертизу печива ТМ Apetitki. У складі солодощів було виявлено підвищену дозу акриламіду. В організмі акриламід перетворюється на з'єднання під назвою гліцидамід, який викликає мутації та пошкодження ДНК. Підвищений рівень акриламіду може призвести до неврологічних порушень.

Є велика ймовірність того, що вживання цього печива могло спровокувати ураження периферичних нервів і навіть рак.

В українських супермаркетах виявили небезпечне для здоров'я печиво: на яку продукцію варто звернути увагу

Варто зазначити, що польське печиво цього виробника потрапило не лише в Україну. За міжнародною системою оповіщення продукцію вилучають у різних країнах. Порушення технології його виробництва виявили вже коли печиво потрапило на прилавки. Наразі Держспоживслужба контролюватиме, щоб усі торгові точки вилучили цю продукцію із продажу. Покупцям у свою чергу слід уважно ставитися до продукції, що вони купують, зокрема імпортної.

Раніше повідомлялося, що в Україні виявили небезпечну для здоров'я олію.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com