В Україні звільнили від земельного податку ще дві категорії платників

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні скасували земельний податок для пересічних громадян ще на початку війни. У понеділок, 11 квітня, у Верховній Раді зареєстрували законопроект №7274 щодо звільнення від земельного податку правоохоронні та воєнізовані органи, які щороку сплачують податки за рахунок держбюджету.

В Україні звільнили від земельного податку ще дві категорії платників - today.ua

Так, народні депутати пропонують скасувати податок на земельні ділянки, надані для розміщення та постійної діяльності таких відомств: Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ, Нацполіції, Держприкордонслужби, Національної гвардії, Держспецзв'язку, Державної спеціальної служби транспорту, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки держохорони. Гроші, які пішли б на сплату податків, спрямують на посилення оборони країни.

До війни воєнізовані та правоохоронні органи щорічно сплачували земельний податок за використання ділянок для будівництва, облаштування фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, військових частин, складів тощо. При цьому платили вони не зі своєї кишені, а з державного бюджету. В умовах війни нераціонально використовувати бюджетні кошти, тому їх і вирішили перенаправити на потреби армії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Відомо, що з 1 березня 2022 року в Україні діють нові податкові зміни щодо плати за землю. Дата їх закінчення поки що не відома. Скасування плати за землю діятиме не лише того року, коли скасують військовий стан, але також ще й увесь наступний рік.

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Постпред України в ООН натякнув на знищення Керченського мосту у 2024 році

Отже, згідно із законом № 2120-IX, до кінця війни не нараховується:

  • земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності;
  • плата за земельні ділянки, розташовані на територіях, де ведуться або велися бої, а також на територіях, окупованих російськими військами, які перебувають у власності або користуванні фізичними та юридичними особами;
  • плата за земельні ділянки, які визнані обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами, а також за ділянки, на яких є споруди фортифікації.

Раніше повідомлялося, як підприємцям під час війни платити менше податків.