В Україні зростають ціни на яблука осіннього врожаю: скільки коштують фрукти у супермаркетах та на базарах

Урожай яблук осінніх сортів в Україні менший, ніж у попередні роки. Дефіцит фруктів на ринку провокує зростання відпускних цін та збільшення попиту. На сьогоднішній день садівники відвантажують яблука по 8-12 грн/кг, що в середньому на 25% дорожче, ніж тижнем раніше.

В Україні зростають ціни на яблука осіннього врожаю: скільки коштують фрукти у супермаркетах та на базарах - today.ua

Зараз у продаж надходять яблука пізніх сортів, які мають кращі якісні характеристики, ніж літні яблука, а отже, їх продають дорожче. Крім того, не дає зменшити ціни і дощова погода, через яку в садах тимчасово припинено збирання врожаю.

За словами виробників, підвищеним попитом користуються яблука сортів "Гала" та "Голден". Так, на ці фрукти відпускні ціни дорівнюють 10-14 грн/кг. У супермаркетах яблука реалізують у середньому по 19,75 грн за кг. В Україні зростають ціни на яблука осіннього врожаю: скільки коштують фрукти у супермаркетах та на базарах Не можна сказати, що цього року яблука у вересні дорожчі, ніж були минулого. Цінник практично не змінився. Оскільки валовий збір даних фруктів у країні знизився, а також пропозиція якісного яблука обмежена, то восени ціни на яблука зростуть. У цьому переконані усі експерти.

Станом на 21 вересня найдешевше яблука можна купити у Novus та Метро – по 12,40 грн/кг та 15,90 грн/кг.

Ціни на базарах залежать від сорту яблук. У середньому цінник складає від 15 до 20 грн за кг.

Раніше повідомлялося, які овочі в Україні подешевшали у середині вересня.

ДЖЕРЕЛОunian.net