В Україні зросли ціни на яйця та молоко: на скільки змінилася вартість продуктів

Молоко та яйця в Україні продовжують дорожчати. З початку осені 2021 року вартість одного літра свіжого молока зросла у роздрібному продажу до 33,8 грн/л, а десяток яєць – до 35,20 грн.

В Україні зросли ціни на яйця та молоко: на скільки змінилася вартість продуктів - today.ua

За останні два місяці молоко подорожчало на 1%, а незабаром може подорожчати ще більше – на 2-3%. Якість українського молока стає кращою, зазначають експерти. В Асоціації виробників молока зазначають, що обсяг екстрасорту з початку року зріс на 6,8%, якщо порівнювати з таким самим періодом 2020 року.

Обсяг молока, що здали на переробку вищим сортом, зріс на 1,4% – до 658,8 тис. Це становить 28,6% у загальній структурі. При цьому постачання першого сорту скоротилося майже на чверть – до 823,7 тис. т – до 35,7% у структурі постачання на переробку. Другого сорту – на 15,2% – до 99,2 тис. т, а це 4,3% у загальній структурі. В Україні зросли ціни на яйця та молоко: на скільки змінилася вартість продуктів Зростання цін на молоко обумовлене зменшення поголів'я великої рогатої худоби. Господарства по всій Україні заявляють, що тримати велику рогату худобу стає збитково.

Ще одним чинником, що вплине на ціну, стане сезонність. Так, з настанням холодів зміниться раціон корів та зменшиться кількість надоїв молока. Подорожчання енергоресурсів також позначиться на вартості молочних продуктів.

Якщо на початку жовтня 2021 літр молока коштував у середньому від 25 до 30 гривень, то до кінця року цінник виросте ще на 2-3%.

Раніше повідомлялося, що в Україні погіршиться якість хліба, але ціни зростуть на третину.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com