В Україні зросли тарифи на комуналку: що і на скільки підвищили

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на обіцянки уряду не підвищувати плату за комунальні послуги під час війни, в Україні зросли деякі тарифи на комуналку. За даними Держстату найбільшого зростання зазнали послуги, пов'язані з обслуговуванням житла та вивозом сміття.

В Україні зросли тарифи на комуналку: що і на скільки підвищили - today.ua

Про зростання цін на комунальні послуги пише nv.ua.

Отже, за рік (із квітня 2022 по квітень 2023) вартість утримання та ремонту житла зросла на 20,6%. За прибирання сміття доведеться заплатити на 17% більше. Послуги з управління багатоквартирними будинками стали дорожчими на 1,8%. Послуги з водопостачання подорожчали на 0,8%. За користування каналізаційними мережами доведеться сплатити на 0,7% більше.

Та варто зауважити, що більшість тарифів на комуналку усе ж залишилася незмінною ,а деякі послуги навіть подешевшали. Зокрема, природний газ здешевів на 0,4%.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

В Україні зросли тарифи на комуналку: що і на скільки підвищили

Також в Україні планують найближчим часом підвищити тариф на електроенергію. Здебільшого підвищення ціни на електрику зумовлено руйнуваннями, завданими під час атак на енергетичні об'єкти країни. Для цілковитого відновлення енергосистеми України необхідно близько 11 мільярдів доларів. Наразі таких коштів у держави немає, а компанії Укренерго та Енергоатом, на які покладено забезпечення побутових споживачів дешевою енергією, відчувають завязли в боргах. Ймовірно, зростання тарифу на електроенергію відбудеться напередодні нового опалювального сезону 2023-2024 років. Та не виключено, що його підвищать вже у червні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже вже незабаром тариф на електроенергію може зрости з 1,44 (1,68) грн до 2,4 грн або навіть 2,8 грн за кВт-год. Таке підвищення вартості в цілому може збільшити розмір платіжки середньостатистичної української сім'ї на 200-300 грн на місяць.

Нагадаємо, тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення в Україні зростуть вже з 1червня. Для багатьох актуальним стане питання, як можна заощадити на комунальній послузі і знизити споживання води. Спеціалісти пропонують кілька простих лайфхаків, які допоможуть зменшити суми у платіжках за воду.