В Україні зросла вартість землі: озвучені середні ціни на ділянки по регіонах

Середня вартість одного гектара сільськогосподарської землі по Україні вже виросла до майже 44 000 грн, в той час, як ще місяць тому цінник становив близько 40 000 грн. Якщо порівнювати по регіонах, то найдорожчі ділянки продаються в Київській області - 240 000 грн за гектар.

В Україні зросла вартість землі: озвучені середні ціни на ділянки по регіонах - today.ua

За словами міністра аграрної політики і продовольства Романа Лещенка, середня вартість одного гектара сільськогосподарської землі  станом на жовтень становить 43 тисячі 879 грн, а вартість землі для ведення товарного с/г виробництва досягає 32 тисячі 857 грн, для особистого селянського господарства - 33 тисячі грн. В Україні зросла вартість землі: озвучені середні ціни на ділянки по регіонах З моменту зняття мораторію на продаж землі ціни на ділянки виросли майже вдвоє. У найближчому майбутньому вартість землі буде дорожчати приблизно на 20% в рік, аж до 2024 року. Саме тоді буде знято заборону на продаж землі юридичним особам, і ринок землі увійде в активну фазу. Вартість одного гектара до цього часу дійде до 2200 доларів.

На сьогоднішній день стати власниками землі в Україні можуть тільки фізособи-громадяни з обмеженнями у 100 гектарів в одні руки. Однак в 2024 року українську землю дозволять купувати юридичним особам, і в більших об'ємах.

Вартість угоди купівлі-продажу земельної ділянки паю становить приблизно 10 тис. грн. У цю вартість входять витрати на нотаріуса, оцінку, комісію банку.

Раніше повідомлялося, кому з громадян не доведеться платити податок на землю, яка знаходиться у власності або користуванні.

ДЖЕРЕЛОunian.net