В Україні знизяться ціни на вторинне житло: у яких областях та на скільки подешевшають квартири

Квартири в Україні стрімко падають у ціні. Пов'язана така тенденція із зниженням купівельної активності. Протягом останніх трьох місяців у переважній більшості обласних та районних центрів країни попит на вторинному ринку знизився на 30-35%. До первинного житла інтерес українців трохи вищий.

В Україні знизяться ціни на вторинне житло: у яких областях та на скільки подешевшають квартири - today.ua

Президент Асоціації спеціалістів з нерухомості України Юрій Піта розповів, що коливання цін на вторинне житло зараз у межах 1%. При цьому попит сконцентрований у п'яти найбільших обласних центрах України, в решті міст квартири купують менше. Там попит уже впав на 30% і ще знижуватиметься на 3-5% до кінця 2021 року.

За словами експерта, у Києві, Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові за останні два місяці попит на вторинне житло скоротився в середньому на 17-20%. Через це власники житла почали збивати ціни на нерухомість.

Попри це заробітки українців не встигають за зростанням цін на квартирі. Так, лише з січня по грудень поточного року вартість одного квадратного метра житла в столиці зросла з 27 000 до 34 000 гривень. В Україні знизяться ціни на вторинне житло: у яких областях та на скільки подешевшають квартири Експерт прогнозує, що у найближчі 6-7 місяців ціни на житло ще можуть знизитися на 5-7%. Тобто, у першій половині 2022 року вартість квартир буде порівнянна з вартістю житла на початку 2021 року.

Раніше повідомлялося, що в Україні запровадили податок на продаж квартир для тих громадян, які займаються перепродажем житла.

ДЖЕРЕЛОubr.ua