В Україні знизяться ціни на соняшникову олію: які фактори вплинуть на вартість продукту

Деякі сорти соняшникової олії в Україні вже в кінці серпня можуть подешевшати. На сьогоднішній день вартість олії на 1,3% нижче, ніж місяць тому. Йдеться про соціальні сорти, які традиційно дешевше.

В Україні знизяться ціни на соняшникову олію: які фактори вплинуть на вартість продукту - today.ua

У Міністерстві економіки відзначили, що індекс продовольчих цін FAO (продовольча і сільськогосподарська організація ООН) на цей товар впав на 10% ще в кінці минулого місяця, але в Україні вартість залишилася на тому ж рівні. Відзначається, що внутрішній ринок з відставанням зреагував на світові тенденції.

"Але незважаючи на це, існують можливості для зниження вартості цього соціального для України продукту", - додали в міністерстві.

В Україні знизяться ціни на соняшникову олію: які фактори вплинуть на вартість продукту Коли і на скільки подешевшає соняшникова олія українцям не уточнюють. Новий урожай не за горами, а значить ціни традиційно переглянуть.

У 2021 році українські фермери збільшили площі посіву соняшника, за рахунок чого очікується збільшення обсягів врожаю до 14,2 млн тонн, що на 8% більше торішніх показників. По-друге, на світовому ринку прогнозують збільшення пропозиції різних видів рослинних олій, через що попит на соняшникову, а відповідно ціни на цей вид олії знизяться.

Раніше повідомлялося, що на початку серпня в деяких торгових мережах соняшникова олія подешевшала майже на десять гривень.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com