В Україні знизять тариф на електроенергію для всіх громадян: як по-новому будуть розраховувати суми в платіжках

Тариф на електроенергію в Україні вирішили знизити з 1,68 до 1,44 грн за кВт*год. Від трьох різних тарифів для населення, в залежності від кількості спожитої електроенергії, Кабмін вирішив відмовитися. Зниження тарифів відбудеться завдяки зниженню витрат на ремонт електричних мереж.

В Україні знизять тариф на електроенергію для всіх громадян: як по-новому будуть розраховувати суми в платіжках - today.ua

Спочатку обговорювалося введення декількох різних тарифів для побутових споживачів: для домогосподарств, які в місяць споживають до 100 кВт-година тариф на електроенергію повинен був знизитися з 1,68 до 1,2 грн за одну кВт-годину; при споживанні за місяць від 100 до 500 кВт-годин тариф на електрику міг скласти 2,4 гривні за одну кВт-годину; для домогосподарств, які споживають за місяць більше 500 кВт-годин, вартість електроенергії хотіли підняти до 3,4 гривні за кВт-годину.

Але раптово в уряді відмовилися від ідеї диференційованих тарифів і почали обговорювати зниження тарифу до 1,44 грн за кВт * год для всіх категорій громадян. Остаточне рішення по тарифам буде прийнято до 1 вересня. На сьогоднішній день тариф на електроенергію для побутових споживачів становить 1,68 грн/кВт · год при ринковій вартості вище 4 грн/кВт · год. В Україні знизять тариф на електроенергію для всіх громадян: як по-новому будуть розраховувати суми в платіжках Заплатять за зниження тарифів не лише облгази, а й державні компанії "Енергоатом" та "Укргідроенерго", які будуть продавати електрику для населення за фіксованою вартістю - 15 коп за кВт * год і 1 коп за кВт * год відповідно. Далі до цієї суми додадуться витрати на транспортування і вийде кінцева ціна. Для споживачів в різних областях вартість електроенергії може бути різною.

Раніше повідомлялося, які тарифи на електроенергію діють в Україні з 1 серпня.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com