Today.ua

В Україні знизять комісію при оплаті карткою: хто виграє, і хто програє від цього

В Україні готують поправку до закону, внаслідок якої комісія при оплаті карткою може знизитись удвічі. Таким чином, вона може знизитися з 2-3 до одного відсотка.

Законопроект №4364  із такою поправкою внесла на розгляд парламенту група депутатів від провладної фракції. Автори законопроекту кажуть, що це дасть можливість ритейлерам трохи зменшити свої видатки і почуватися вільніше.

"Коли ви сплачуєте за допомогою телефона або карткою – будь-який бізнес чи навіть ФОП, у якого стоїть термінал, відраховує від 2 до 3% сумарної комісії. Комісія нараховується з ціни кожної покупки. Кава коштує 45 грн, відніміть 3%. На стільки менше отримає бізнес", - каже авторка законопроекту "слуга" Марія Мезенцева.

При цьому, як і в кожному нововведенні, тут є як свої вигодонабувачі, так і ті, хто втрачає. Для більшості українців, які задіяні у цьому процесі, ця поправка не має ніякого значення. Адже, розплачуючись карткою, покупець не сплачує комісії за такий вид платежу.

Комісію бере на себе продавець товару. Саме з нього забирають 2-3% від вартості кожної покупки на рахунок фінансової установи, карткою якої розраховується покупець.

Таким чином, ще, наприклад, у 2016 році ритейлери України сумарно витратили на сплату цієї комісії понад 11,4 млрд гривень. А в 2020 році ця сума зросла вже до 22,6 мільярда.

"У часи пандемії, коли в нас записано в Нацстратегії, що ми йдемо до безготівкової економіки, яка має працювати онлайн, бачимо збільшення доходів комерційних банків за безготівковими сплатами втричі", - зауважила депутатка.

При цьому банки, звісно, не в захваті від такої законодавчої ініціативи. Так один зі співзасновників monobank Олег Горохівський попередив, що, як тільки цей закон ухвалять, банк буде змушений скасувати деякі "смачні" бонуси для своїх клієнтів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ