В Україні знизять комісію при оплаті карткою: хто виграє, і хто програє від цього

В Україні готують поправку до закону, внаслідок якої комісія при оплаті карткою може знизитись удвічі. Таким чином, вона може знизитися з 2-3 до одного відсотка.

В Україні знизять комісію при оплаті карткою: хто виграє, і хто програє від цього - today.ua

Законопроект №4364  із такою поправкою внесла на розгляд парламенту група депутатів від провладної фракції. Автори законопроекту кажуть, що це дасть можливість ритейлерам трохи зменшити свої видатки і почуватися вільніше.

"Коли ви сплачуєте за допомогою телефона або карткою – будь-який бізнес чи навіть ФОП, у якого стоїть термінал, відраховує від 2 до 3% сумарної комісії. Комісія нараховується з ціни кожної покупки. Кава коштує 45 грн, відніміть 3%. На стільки менше отримає бізнес", - каже авторка законопроекту "слуга" Марія Мезенцева.

При цьому, як і в кожному нововведенні, тут є як свої вигодонабувачі, так і ті, хто втрачає. Для більшості українців, які задіяні у цьому процесі, ця поправка не має ніякого значення. Адже, розплачуючись карткою, покупець не сплачує комісії за такий вид платежу.

В Україні знизять комісію при оплаті карткою: хто виграє, і хто програє від цього

Комісію бере на себе продавець товару. Саме з нього забирають 2-3% від вартості кожної покупки на рахунок фінансової установи, карткою якої розраховується покупець.

Таким чином, ще, наприклад, у 2016 році ритейлери України сумарно витратили на сплату цієї комісії понад 11,4 млрд гривень. А в 2020 році ця сума зросла вже до 22,6 мільярда.

"У часи пандемії, коли в нас записано в Нацстратегії, що ми йдемо до безготівкової економіки, яка має працювати онлайн, бачимо збільшення доходів комерційних банків за безготівковими сплатами втричі", - зауважила депутатка.

При цьому банки, звісно, не в захваті від такої законодавчої ініціативи. Так один зі співзасновників monobank Олег Горохівський попередив, що, як тільки цей закон ухвалять, банк буде змушений скасувати деякі "смачні" бонуси для своїх клієнтів.

ДЖЕРЕЛОrubryka
Астрологи назвали найкращих тат за знаком Зодіаку
Жінки за своєю природою шукають партнера, який став би не тільки хорошим і вірним чоловіком, але ще і турботливим батьком, що проявляє інтерес до дити...
В Україні підняли пенсії суддям та військовим: у Пенсійному фонді назвали розмір надбавки
Найбільші пенсії в Україні отримують судді і військові, це ні для кого не секрет. Для порівняння, за 2021 рік судді-пенсіонери в середньому отримали 9...
Кейт Міддлтон і принц Вільям вперше вийшли у світ після смерті дідуся
Кейт Міддлтон і принц Вільям вшанували пам'ять покійного герцога Единбурзького своїм виходом у світ. Дружина спадкоємця престолу одягла дуже доречне в...
Українців попередили про нову схему обману на OLX: телефонують з в'язниці і відправляють липові чеки
На популярній в Україні платформі онлайн-продажів OLX стала поширюватись нова шахрайська схема. Продавців розводять на липові чеки з iBox, які насправ...
Податок на біткоїн: українці мають віддати державі майже п'яту частину від продажу криптовалюти
Попри те, що в Україні досі офіційно не визначено статус біткоїна та інших цифрових валют, при продажу криптовалюти фізичні особи мають сплачувати под...