В Україні знизять комісію при оплаті карткою: хто виграє, і хто програє від цього

В Україні готують поправку до закону, внаслідок якої комісія при оплаті карткою може знизитись удвічі. Таким чином, вона може знизитися з 2-3 до одного відсотка.

В Україні знизять комісію при оплаті карткою: хто виграє, і хто програє від цього - today.ua

Законопроект №4364  із такою поправкою внесла на розгляд парламенту група депутатів від провладної фракції. Автори законопроекту кажуть, що це дасть можливість ритейлерам трохи зменшити свої видатки і почуватися вільніше.

"Коли ви сплачуєте за допомогою телефона або карткою – будь-який бізнес чи навіть ФОП, у якого стоїть термінал, відраховує від 2 до 3% сумарної комісії. Комісія нараховується з ціни кожної покупки. Кава коштує 45 грн, відніміть 3%. На стільки менше отримає бізнес", - каже авторка законопроекту "слуга" Марія Мезенцева.

При цьому, як і в кожному нововведенні, тут є як свої вигодонабувачі, так і ті, хто втрачає. Для більшості українців, які задіяні у цьому процесі, ця поправка не має ніякого значення. Адже, розплачуючись карткою, покупець не сплачує комісії за такий вид платежу.

В Україні знизять комісію при оплаті карткою: хто виграє, і хто програє від цього

Комісію бере на себе продавець товару. Саме з нього забирають 2-3% від вартості кожної покупки на рахунок фінансової установи, карткою якої розраховується покупець.

Таким чином, ще, наприклад, у 2016 році ритейлери України сумарно витратили на сплату цієї комісії понад 11,4 млрд гривень. А в 2020 році ця сума зросла вже до 22,6 мільярда.

"У часи пандемії, коли в нас записано в Нацстратегії, що ми йдемо до безготівкової економіки, яка має працювати онлайн, бачимо збільшення доходів комерційних банків за безготівковими сплатами втричі", - зауважила депутатка.

При цьому банки, звісно, не в захваті від такої законодавчої ініціативи. Так один зі співзасновників monobank Олег Горохівський попередив, що, як тільки цей закон ухвалять, банк буде змушений скасувати деякі "смачні" бонуси для своїх клієнтів.

ДЖЕРЕЛОrubryka