В Україні зникнуть деякі професії: кого замінить штучний інтелект у найближчому майбутньому

Поява штучного інтелекту поставила під загрозу зникнення ряд професій, які нещодавно були затребувані. Незабаром касири, телефонні адміністратори, працівники на заводах та низка інших фахівців стануть непотрібними на ринку праці, оскільки їхню роботу зможуть виконувати роботи.

В Україні зникнуть деякі професії: кого замінить штучний інтелект у найближчому майбутньому - today.ua

Президент Київської школи економіки Тимофій Мілованов, який один із перших в Україні почав застосовувати можливості штучного інтелекту ChatGPT у роботі, розповів, які професії скоро зникнуть, а які, навпаки, будуть дуже затребуваними.

За його словами, високі шанси першими залишитись без роботи у касирів. Їх замінять програми. Також втратять зайнятість ті, хто обслуговує клієнтів, займається підтримкою, реєстрацією, бронюванням послуг.

В Україні зникнуть деякі професії: кого замінить штучний інтелект у найближчому майбутньому

Прості робочі професії на заводах замінять на машини. Таким чином роботу втратять оператори, які заповнюють бази даних, і навіть водії. Ручна праця стане автоматизованою. Вже зараз на прогресивних підприємствах роботи машини розвозять по складах товар і пакують його. Ручна праця успішно замінюється ефективнішою механічною.

Нові технології не лише забирають у людей робочі місця, а й оптимізують процеси. Це не означає, що нові робочі місця більше не створюються. Просто попит зростає інтелектуальні професії. Зокрема, без роботи не залишаться медики, інженери, урбаністи, педагоги та IT-ники, а також усі фахівці, які розуміються на питаннях відновлення навколишнього середовища, зазначив експерт.

Раніше штучний інтелект ChatGPT назвав топ-10 найбільш затребуваних та фінансових професій майбутнього.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com