В Україні знову злетіла ціна на огірки: що “не так“ на грядці з огірками

В Україні почалося сезонне здешевшання основних овочевих культур. Вітчизняних овочів із відкритого ґрунту ще немає, але ті, що продають із теплиць, також почали спадати в ціні. Однак огірки демонструють протилежну тенденцію. Ціна на огірки якраз дорожчає.

В Україні знову злетіла ціна на огірки: що “не так“ на грядці з огірками   - today.ua

На фермерському ринку "Неждана", розташованому у селі Великі Копані в Херсонській області, впевнено знижують ціни на більшість овочів. Усе природно: розпочався другий місяць літа, і вже невдовзі почнеться овочевий сезон, під час якого ціни на вітчизняну городину будуть найнижчі.

Зокрема день при дні знижуються ціни на томати. Так, наприклад, ще 1 липня за кіло червоних томатів просили від 19 до 25 гривень, а вже сьогодні за нього хочуть у середньому на дві гривні менше: від 17 до 23 гривень. Вартість рожевих томатів – від 22 до 26 гривень за кілограм, за жовті просять – 27-30, ну, а чорні йдуть за 37.

В Україні знову злетіла ціна на огірки: що “не так“ на грядці з огірками

За кілограм картоплі оптовики також знизили ціну, хочуть від 7 до 10 гривень за кіло. На гривню дешевші стали й кабачки, які за цьогорічний сезон вже не раз стрибали в ціні. Нині за них правлять 9 гривень замість учорашніх 10-ти.

Морква і буряк більш-менш стабілізувались у ціні, і тепер їхні цінники коливаються у межах від 10 до 12 гривень. Капуста йде по 5-6 гривень. По 6-6,5 гривні просять за цибулю цьогорічного врожаю.

Ціни на огірки підскочили відразу на 5 гривень

Водночас огірки з якогось дива стрибнули у ціні вгору. Ще вчора їх спокійно продавали за 9-10 гривень, а вже сьогодні їхня вартість підскочила до 11-15 гривень.

Аналітики продовольчого ринку вважають, що це явище тимчасове. Просто зараз саме та пора, коли на зміну тепличному огірку приходить ґрунтовий, вирощений поза межами теплиць. Саме зараз початок сезону. І в такі моменти може виникнути ситуація, коли запас тепличних огірків уже закінчується, а ґрунтові ще масово не пішли. Таким чином, на ринку утворюється кількаденний дефіцит цього овоча. І ринок, звісно ж, відразу реагує на це підвищенням ціни.

Нагадаємо, в середині червня також був сплеск ціни на огірки, коли вони раптово стали дорожчати після тривалого періоду зниження вартості цього овоча. Тоді це було повязано із затяжною дощовицею і холодом.