Тариф на електроенергію для населення може бути знижений до 1,2 грн/кВт · год за рахунок примусового скорочення витрат на ремонт застарілих електричних мереж, підстанцій і трансформаторів. Такий сценарій запропонували в Кабміні, і розглянути його повинні вже найближчим часом.
Так, операторів електромереж можуть зобов'язати знизити витрати на ремонти обладнання на 6 млрд грн на рік і направити ці гроші на компенсацію пільгового тарифу для населення.
Такий сценарій викликає побоювання через ризик більш частих відключень споживачів, особливо в опалювальний період, тому є і альтернативний сценарій - стабілізація цін на електроенергію іншим споживачам (не населенню) на рівні не нижче 1,7-1,8 грн / кВт · год. Це дозволить держкомпаніям "Енергоатом" і "Укргідроенерго" додатково отримати ті ж 6 млрд грн, які будуть спрямовані на забезпечення населення електроенергією за ціною 1,2 грн/кВт · год.
На сьогоднішній день тариф на електроенергію для побутових споживачів становить 1,68 грн/кВт · год при ринковій вартості вище 4 грн/кВт · год. З вересня споживачів хочуть поділити на чотири категорії і диференціювати для них тарифи.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Економити на оплаті електроенергії зможуть громадяни, які споживають за місяць не більше 100 кВт-год. Для споживачів, які витрачають 100-300 кВт-годину і 300-500 кВт-год, відповідно тариф на електроенергію буде трохи вище, а для тих, хто використовує понад 500 кВт-година, націнка буде найвищою. Навіть після підвищення тарифів, вартість електроенергії в Україні залишається в 4 рази нижче, ніж в країнах Європи.
Раніше повідомлялося, які тарифи на електроенергію діють в Україні з 1 серпня.