В Україні вже незабаром відчутно подорожчає мобільний зв'язок. Це пов'язано із закупкою радіочастот трьома найбільшими операторами – Київстар, Vodafone і lifecel. Ці компанії готуються до закупки нових радіочастот, які дозволять їм значно підвищити швидкість інтернету. Але при цьому всі затрати на таке дороге придбання ляжуть на плечі клієнтів.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) на днях схвалила продаж радіочастот діапазону 2,3-2,6 ГГц, які мають намір придбати ці мобільні оператори. Зв'язок на цих частотах буде доступним лише у великих містах України.
Завдяки придбанню цих частот мобільні оператори зможуть значно підвищити швидкість, а відтак і якість інтернету. Але купівля частот – справа дуже затратна. У проекті постанови НКРЗІ вже зазначені ціни на смуги радіочастот, які будуть продаватись.
Вартість одного мегагерц-ю для одного регіону становить 984,86 тисячі гривень. При цьому спеціалісти кажуть, що для мережі 4G треба використовувати частотні смуги, принаймні, на 5 МГц. Таким чином, лише для одного регіону це нове придбання обійдеться в 4 924 300 гривень. А якщо порахувати затрати на 25 регіонів України, то вийде понад 123 мільйони.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Звісно, що такі інвестиції треба буде якось компенсувати.
"Є тільки один шлях "відбити" інвестиції у нові частоти – це підвищення тарифів", – відверто зауважили у прес-службі компанії lifecell.
Про те, що доведеться підвищувати тарифи на мобільний зв'язок, кажуть і в найбільшого оператора України – компанії Київстар. Але там також зауважують, що такі інвестиції неминучі. Адже вони покращать якість зв'язку, а тому відмовитись від них неможливо.
До такої ж думки схиляється й експерт у галузі послуг зв'язку Роман Химич. Він каже, що тарифи на мобільний зв'язок оператори підвищуватимуть у будь-якому випадку: і з поліпшеною якістю, і без неї. Отже для споживачів буде краще заплатити більші гроші за якісніший продукт, аніж платити немалі суми за таку собі якість.
Нагадаємо, нещодавно, у вересні оператори Київстар, Vodafone і lifecel пояснювали підвищення вартості мобільного зв'язку, зокрема, зміною курсу валют. Адже їхнє обладнання в основному імпортне, і його доводиться купувати за долари.