В Україні змінився перелік житлово-комунальних послуг: за що зобов'зані будуть платити мешканці багатоповерхівок

В Україні з 2023 року зміняться правила надання послуг з управління багатоквартирними будинками. Йдеться про послуги з прибирання, утримання систем і ліфтів, і все, що стосується прибудинкової території. Нововведення набудуть чинності з 1 січня 2023 року, повідомили в Мінрегіоні.

В Україні змінився перелік житлово-комунальних послуг: за що зобов'зані будуть платити мешканці багатоповерхівок - today.ua

У законопроекті, схваленому Кабміном, передбачено, що витрати на прибирання та інші послуги з обслуговування будинку та прибудинкової території будуть включатися до витрат на управління. Норма застосовується, якщо ділянка і будинок під ним знаходяться у власності або користуванні співвласників. В іншому випадку витрати будуть включатися до витрат на утримання будинку виключно після згоди співвласників та узгодження з органом місцевого самоврядування меж і площі території. В Україні змінився перелік житлово-комунальних послуг: за що зобов'зані будуть платити мешканці багатоповерхівок Послуги з управління багатоквартирним будинком включають прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, а також виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем, утримання ліфтів, вивезення сміття, забезпечення освітлення біля під'їздів.

Всі перераховані вище послуги входять в оплату ЖКП, за які українці щомісяця віддають однакову суму, в залежності від площі своєї квартири і тарифів місцевої влади для тієї чи іншої території. Перелік житлово-комунальних послуг, які надаються споживачу, залежить від рівня благоустрою відповідного будинку.

Раніше українцям розповіли про важливі зміни в нарахуванні субсидій на комунальні послуги з поточного року.

ДЖЕРЕЛОubr.ua