В Україні змінюється механізм призначення субсидій: що не будуть враховувати

З 1 жовтня виплату субсидій буде здійснювати Пенсійний фонд України. А з 1 грудня ПФУ здійснюватиме і призначення субсидії громадянам. Це дозволить оперативно реагувати на потреби кожної сім'ї, а також мати вичерпну інформацію за кожним домогосподарством, що отримує субсидію.

В Україні змінюється механізм призначення субсидій: що не будуть враховувати - today.ua

Про це йдеться у повідомленні Мінсоцполітики.

В уряді вирішили змінити спосіб призначення та виплати субсидій через те, що в умовах війни органи соцзахисту, як діють за територіальним принципом, не завжди мають вичерпну і достовірну інформацію про всіх, хто потребує допомоги на оплату житлово-комунальних послуг. Адже серед отримувачів субсидій є немало внутрішніх переселенців, які переїхали з одних регіонів проживання в інші.

А ПФУ діє за екстериторіальним принципом. Отже він зможе об'єднати інформацію про всіх отримувачів субсидії та зможе оперативно ухвалювати рішення, що, безумовно, полегшить процес призначення і виплати субсидій.

При цьому безпосередньо сам механізм отримання грошей залишиться незмінним. Субсидіанти зможуть їх отримувати через пошту або на банківську картку.

В Україні змінюється механізм призначення субсидій: що не будуть враховувати

Крім того, враховуючи масову міграцію громадян всередині країни через війну, при призначенні та нарахуванні субсидій до середньомісячного сукупного доходу родини не будуть враховувати:

  • допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам;
  • компенсацію для покриття понесених витрат, пов’язаних з розміщенням в своєму житловому приміщенні внутрішньо переміщених осіб за програмою "Прихисток".

Громадянам, які втратили газове постачання і централізоване опалення дадуть субсидію на оплату електроенергії. Йдеться про жителів територій, які знадяться у зоні бойових дій, а також на тимчасово окупованих територіях.

Крім того, буде переглянуто критерії надання субсидій громадянам, які отримують допомогу з часткового безробіття, а також тим, хто втратив роботу в період воєнного стану. Їм надаватимуть субсидії з урахуванням фактично отриманих доходів у розмірі допомоги по безробіттю.

Нагадаємо, на 2023 рік українцям скоротять субсидії порівняно с поточним роком.

ДЖЕРЕЛОsocial.com.ua