В Україні змінилися ціни на вторинне житло: в яких областях найдешевші квартири

Автор: Лобанова Єлизавета

Пропозиція вторинного житла на українському ринку нерухомості впала. Оскільки ціни просіли, то власники квартир обрали для себе стратегію очікування, щоб у майбутньому продати свої квадратні метри вигідніше. При цьому в деяких областях попит на квартири у будинках старої забудови є. 

В Україні змінилися ціни на вторинне житло: в яких областях найдешевші квартири - today.ua

За статистикою Flatfy майже у всіх регіонах України після повномасштабного вторгнення Росії кількість пропозицій на вторинному ринку нерухомості скоротилася. Найбільше падіння спостерігається у прифронтових областях. У Херсонській, Харківській та Миколаївській областях вартість квартир упала від 88 до 91%. Вторинне житло на Кіровоградщині подешевшало на 87%, у Дніпропетровській падіння склало 46%.

Ринок вторинної нерухомості у Києві також просів. У середньому, ціни на квартири впали на 77%. При цьому попит та ціни на вторинне житло зросли у західних областях України. Як оренда, так і купівля квартир у цьому регіоні набули актуальності. Волинська, Закарпатська та Чернівецька області стали рекордсменами за кількістю угод по купівлі-продажу вторинної нерухомості.

В Україні змінилися ціни на вторинне житло: в яких областях найдешевші квартири

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

Щодо цін, то "вторинка" стала місцем для торгів. На сьогоднішній день початкова ціна в оголошенні кардинально відрізняється від ціни, за яку квартиру остаточно продають. Напередодні угоди продавці зазвичай нині поступаються 10-15% від первісної вартості.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Середня ціна однокімнатних квартир у Києві на вторинному ринку зараз становить 55 000 доларів. У Львові 1-кімнатну квартиру після торгів можна купити від 30 000 доларів, але все залежить від району.

Раніше повідомлялося, скільки у січні коштує зняти 1-кімнатну квартиру в різних районах столиці.