В Україні змінилися правила купівлі-продажу житла: які податки заплатять власники та покупці нерухомості

Ринок нерухомості в Україні у 2022 році працює за новими правилами. Зокрема, змінилося оподаткування, ціни на житло та переваги покупців.

В Україні змінилися правила купівлі-продажу житла: які податки заплатять власники та покупці нерухомості - today.ua

Так, з 1 січня загальна ставка податку на нерухомість збільшилась на 25% (порівняно з 2021 роком).

Згідно з новими правилами, при продажу нерухомості платник податків звільняється від ПДФО, якщо це його перша угода з купівлі-продажу протягом року, водночас до Пенсійного фонду та державного мита покупець та продавець зобов'язані сплатити по 1% від ціни об'єкта, зазначеної у договорі купівлі-продажу.

Також продавець і покупець сплачують ПДФО у розмірі 5% та по 1% до Пенсійного фонду та держмита з другої та всіх наступних угод. З доходів, що оподатковуються ПДФО за ставкою вище за нульову, стягується військовий збір у розмірі 1,5%. В Україні змінилися правила купівлі-продажу житла: які податки заплатять власники та покупці нерухомості Продаж комерційної нерухомості, до якої відносяться офісні приміщення, паркомісця та апартаменти, оподатковується за ставкою 5% навіть за першого продажу за рік.

Продавець житла звільняється від сплати прибуток у разі першої угоди протягом року. Після другого продажу він сплачує 5% від прибутку, та 18% від прибутку, отриманого від продажу третього та наступних об'єктів житлової нерухомості протягом року. Оподатковується саме прибуток, тобто різниця між отриманою від покупця сумою та сумою, витраченою на придбання житла.

Серед нововведень, які пропонують громадянам у 2022 році – дешева іпотека на житло. Уряд пообіцяв зменшити відсоткову ставку до мінімуму. Витрати за кредитом на купівлю квартири чи будинку становитимуть лише 5% річних, коли програму буде прийнято Кабміном.

Раніше повідомлялося, що в Україні підвищеним попитом почали користуватися старі квартири сталінської та хрущовської забудови.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua