В Україні змінили режим роботи вчителів і викладачів. Їм повернули 56-денну відпустку, на яку освітяни мали право до війни.
Відповідний закон №7251, який гарантує вчителям відновлення 56-денної відпустки, підписав президент України Володимир Зеленський. Раніше, через запровадження воєнного стану, освітянам скоротили тривалість гарантованої відпустки до 24 днів. Але тепер їм повернули довоєнний режим роботи.
Що говорить новий закон про тривалість відпусток?
Відповідно до цього закону тривалість щорічної основної оплачуваної відпустки може бути обмежена 24 календарними днями. Однак щодо відпусток, тривалість яких становить понад 24 дні, передбачений окремий механізм.
Дні відпустки, які були не використані працівником під час дії воєнного стану, переносяться на післявоєнний період. Тобто пілся скасування воєнного стану працівник має право забрати всю свою невикористану відпустку. Вона не втрачається, а лише може бути перенесена на більш пізній період.
"Таким чином, нормами прийнятого закону скасовано імперативну норму щодо обмеження щорічної основної оплачуваної відпустки 24 календарними днями для педагогічних працівників. І таким чином повернуто відпустку тривалістю 56 календарних днів – відповідно до умов надання та тривалості щорічних основних відпусток встановлених законодавством України", – роз'яснюють у повідомленні Профспілки працівників освіти та науки України.
Водночас в Україні є немало працівників, які взагалі можуть залишитись без відпустки
До такої категорії належать працівники, що трудяться на підприємствах критичної інфраструктури, в охороні здоров'я, в енергетиці та на стратегічних підприємствах.
"Якщо підприємство бачить, що йому необхідно безперервно функціонувати, працівникам може бути відмовлено взагалі в будь-яких видах відпустки", - повідомив в ефірі телемарафону в.о. голови Державної служби з питань праці Ігор Денера.
Закон передбачає обмеження з надання відпусток під час воєнного стану для працівників:
- паливно-енергетичного сектору;
- нафтової та газової промисловості;
- ядерної енергетики;
- охорони здоров'я;
- системи життєзабезпечення;
- транспорту та пошти;
- оборонної промисловості;
- металургійної промисловості;
- цивільного захисту.
Нагадаємо, стало відомо, яку компенсацію виплатить Рінат Ахметов звільненим працівникам Медіа Групи Україна.