Українцям спростили процедуру оформлення оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом - ставком, озером чи водосховищем. Тепер громадяни можуть одночасно оформити оренду водойми та земельної ділянки під водоймою чи під прибережною захисною смугою. Нові правила почали діяти з 8 червня.
У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів запропонували новий зразок договору оформлення водних об'єктів.
Тепер орендатори укладатимуть один договір замість двох – на штучну водойму, земельну ділянку під водоймою та під прибережною захисною смугою чи гідротехнічною спорудою.
Типовий договір враховує інтереси інших водокористувачів, які здійснюють спецводокористування, та забороняє орендарям перешкоджати їхній діяльності.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Орендар в свою чергу повинен здійснювати заходи з охорони та поліпшення екологічного стану водного об'єкта та дотримуватися встановлених режимів роботи. Також орендарі зобов’язані надавати іншим водокористувачам можливість здійснювати спеціальне водокористування на своїй території, якщо про це йдеться в законі.
Прогнозується, що спрощення процедури оформлення оренди збільшить кількість орендарів та надходження додаткових коштів до місцевих бюджетів.
Важливо пам'ятати, що невід'ємною складовою договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об'єктом є паспорт водного об'єкта.
Нагадаємо, в Україні зростає вартість оренди землі по регіонам. Дізнайтеся, скільки коштує гектар в різних областях країни.