Today.ua

Мобілізація в Україні: що означає виключення з військового обліку, і кого можуть визнати непридатними до кінця війни

Загальна мобілізація в Україні триває до кінця дії воєнного стану. Заклику на військову службу, як і раніше, підлягають військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років. Однак є категорії чоловіків, які можуть бути зняті з військового обліку. Що це означає, розповість докладніше.

Так, під час мобілізації всі призовники зобов'язані пройти медкомісію, на якій визначають стан здоров'я призовника та виносять йому вердикт – чи придатна людина до служби чи ні.

Українським законодавством встановлено три категорії непридатності до військової служби:

Відповідно до ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", під мобілізацію не підпадають військовозобов'язані, визнані ВВК тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я або повністю непридатними з виключенням з військового обліку.

Зняття з військового обліку означає, що людина повністю непридатна до служби та не підлягає мобілізації.

Якщо непридатність до служби була встановлена призовнику до початку повномасштабної війни, його під час воєнного стану можуть повторно викликати на медичну комісію та перевірити стан здоров'я. Висновок про непридатність до військової служби має право зробити лише військово-лікарська комісія (ВЛК).

Раніше повідомлялося, що бронювання від мобілізації не виключатиме призову на військову службу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ