В Україні з лютого змінився порядок виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Сил оборони України та співробітникам системи МВС. Хто з військових на передовій продовжуватиме отримувати щомісяця по 100 000 грн, а кому виплати уріжуть, розповів начальник відділу грошового забезпечення та заробітної плати полковник Олег Рогаль.
Отже, з 1 лютого військовослужбовці на передовій, які безпосередньо беруть участь у бойових діях, продовжать платити по 100 000 грн щомісячного окладу. Крім того, збільшиться розмір щомісячної грошової винагороди для решти військовослужбовців в середньому на 50%.
Окрім військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях на лінії зіткнення, 100 тисяч гривень також отримуватимуть за період виконання бойових завдань:
- військовослужбовці ракетних військ та артилерії;
- льотчики під час виконання польотів у районах ведення бойових дій;
- моряки;
- військові медики (цього року ми їх виділили в окрему категорію як військовослужбовці, які мають винагороду 100 тисяч гривень щомісяця);
- зенітно-ракетні війська та протиповітряні війська, що виконують завдання в районі проведення бойових дій.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Виплати у розмірі 30 тисяч гривень щомісяця отримуватимуть військовослужбовці, які входять до складу угруповань Сил оборони країни та виконують бойові чи спеціальні завдання згідно з бойовими наказами чи розпорядженнями командирів військових частин.
Крім того, таку винагороду отримуватимуть військовослужбовці, які виконують завдання всебічного забезпечення угруповань Сил оборони, а також військовослужбовці, які перебувають у підрозділах, зарахованих до складу резерву Головнокомандувача Збройних Сил України. Їм виплачуватимуть 30 тисяч гривень лише за період виконання цих спеціальних бойових завдань.
При цьому в постанові йдеться про те, що грошова винагорода не виплачуватиметься військовим, які проходять службу у військових частинах та підрозділах, що не входять до складу угруповань Сил оборони чи резерву Головнокомандувача та перебувають за межами районів ведення бойових дій. Сюди відносяться учбові центри, органи військового управління, тилові бази тощо.
Раніше повідомлялося, на які виплати можуть розраховувати рідні українських захисників, які загинули або померли під час служби.