В Україні змінилася абонплата за газ: скільки тепер треба буде платити

Вже від початку 2023 року в Україні змінилася абонплата за газ. Облгази провели перерахунок обсягів спожитого газу. Саме тому у поточному році абонплата за газ буде іншою. Проте вартість доставки кубометру газу залишилася без змін.

В Україні змінилася абонплата за газ: скільки тепер треба буде платити - today.ua

Про тонкощі нарахування абонентської плати за доставку газу повідомляє видання obozrevatel.

Отже, щоб зрозуміти ситуацію, потрібно більше дізнатись про процедуру формування абонентської плати. Для кожного конкретного абонента вона розраховується окремо. Тобто, ваш сусід, який мешкає у такі самій за площею квартирі, і має стільки ж членів сім'ї, може платити зовсім іншу суму.

Для розрахунку абонплати облгази беруть до уваги торішній обсяг спожитих кубометрів. Весь газ, спожитий абонентами у минулорічний період, множиться на тариф і ділиться на 12. Таким чином, отримуємо місячну абонплату, тобто плату за доставку газу.

"За основу береться обсяг споживання газу протягом "газового року". Це проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку. Результат поділяється на 12 рівних платежів, які виплачуються щомісяця протягом року", – повідомляють у прес-службі Регіональної газової компанії.

В Україні змінилася абонплата за газ: скільки тепер треба буде платити

Отже, в 2022 році абонплата за доставку газу визначалась на підставі спожитого газу з 1 жовтня 2020 року до 30 вересня 2021 року. Наразі ж перерахунок здійснювався з урахуванням періоду з жовтня 2021 року до кінця вересня 2022 року, що і привело до зміни вартості абонентської плати.

Варто додати що, в свою чергу, у кожному регіоні тарифи на доставку (розподіл) газу відрізняються.

Адже на тарифоутворення впливають як довжина труби для транспортування газу у регіон, так і зарплати працівників облгазу та різні супутні витрати.

Нагадаємо, компанія Нафтогаз, яка постачає газ переважній більшості українських споживачів, зробила важливу заяву щодо переплати за газ, який був спожитий у грудні. Багато клієнтів ризикують переплатити за блакитне паливо чималу суму.  

ДЖЕРЕЛОobozrevatel