В Україні зміняться правила працевлаштування: що буде з випробувальним терміном, відпустками та звільненнями

Автор: Лобанова Єлизавета

Верховна Рада підтримала законопроект, який врегулює новий порядок укладання трудових договорів. Тепер роботодавець матиме право індивідуально зі співробітником визначати його права, обов'язки, графік роботи і відпусток, а також можливі причини звільнення.

В Україні зміняться правила працевлаштування: що буде з випробувальним терміном, відпустками та звільненнями - today.ua

Законопроект дозволяє працівникам одночасно співпрацювати з кількома роботодавцями. У новому зразку трудового договору можна буде прописати нестандартний графік роботи, умови позаурочної роботи, встановити свій графік відпусток.

Крім того, наймані працівники будуть нести відповідальність за псування майна роботодавця. Якщо компанія зазнала збитків через порушення працівника, вона має право вимагати від співробітника компенсації.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Пропонується, щоб випробувальний термін не встановлювався при укладенні трудового договоруз такими категоріями громадян: з особою віком до 18 років; з вагітною жінкою; з особою з інвалідністю.В Україні зміняться правила працевлаштування: що буде з випробувальним терміном, відпустками та звільненнями У Кодексі законів про працю з'явиться стаття, згідно з якою індивідуальні трудові договори можуть складатися на термін до 5 років. Крім того, дозволяється визначати права і обов'язки співробітника, і можливі причини для його звільнення, навіть якщо такі не передбачені в трудовому законодавстві. У трудовому договорі можуть бути прописані нестандартний графік роботи і умови позаурочної роботи, які будуть узгоджені обома сторонами.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

Раніше повідомлялося, кому і які зарплати пропонують роботодавці на ринку праці на сьогоднішній день.