В Україні змінять процедуру перетину кордону: що влада готує громадянам

Влада готує зміни до процедури перетину кордону України. Аби уникнути багатогодинних черг на пунктах пропуску і зробити для українців перетин кордону більш комфортним, запровадять "електронну чергу". Крім того, запровадять ще низку новацій, які мають зробити перетин кордону швидкою і комфортною процедурою.

В Україні змінять процедуру  перетину кордону: що влада готує громадянам - today.ua

Усі ці нововведення перелічив у своєму Telegram-каналі прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Голова уряду спільно з керівництвом Мінінфраструктури обговорювали, як зробити перетин кордону комфортнішим. Адже зараз, коли через український кордон іде немало вантажів як з гуманітарною допомогою, так і з товарами першочергової необхідності, яких усі чекають в Україні, швидкість перетину кордону має неабияке значення.

Отже для того, аби зменшити час простою вантажних і легкових автомобілів та людей у чергах біля пунктів пропуску, запровадять "електронну чергу". Це має значно пришвидшити процес і ліквідувати черги.

В Україні змінять процедуру  перетину кордону: що влада готує громадянам

В місцях поблизу цих пунктів облаштують сервісні зони для автомобілів і водіїв. Їх буде облаштовано у відповідності зі стандартами ЄС.

Крім того, на пунктах перетину встановлять сучасне обладнання, аби пришвидшити митні процедури. Зокрема, задля пришвидшення митного контролю закуплять сучасне обладнання для сканування автомобілів і проходження усіх митних операцій.

Розбудову прикордонної інфраструктури мають намір здійснювати за рахунок кредитних коштів, а також за кошти грантів, наданих західними партнерами. Зокрема, такі гранти може надати Польща.

Нагадаємо, українців, у яких закінчився 90-денний строк безвізу, та які не оформили статус тимчасового захисту, не пускають з України назад до Польщі.