В Україні змінять дизайн монет номіналом в 1 та 2 гривні

Незабаром в Україні з'являться монети номіналом у 1 та 2 гривні з оновленим дизайном. Національний банк України отримує багато скарг від громадян щодо того, що обидві монети важко відрізнити одна від одної. Саме тому їхній вигляд змінять.

В Україні змінять дизайн монет номіналом в 1 та 2 гривні - today.ua

Щоб зробити 1- та 2-гривневі монети зручнішими у використанні, зокрема, для людей з вадами зору та літнім людям, у НБУ погодилися попрацювати над новим оформленням монет.

Як відомо, 1 грудня Нацбанк запустив в обіг три нові монети номіналом п'ять та десять гривень. Грошові знаки мають унікальний дизайн, присвячений пам'яткам Львова та Збройним силам України.

5-гривнева монета з нейзильберу присвячена пам'яткам Львова та випущена тиражем 35 000 штук. В Україні змінять дизайн монет номіналом в 1 та 2 гривні 10-гривнева монета присвячена ЗСУ, які стали на захист суверенітету країни. Грошовий знак виготовлений із цинкового сплаву з нікелевим покриттям, його тираж 1 мільйон штук. В Україні змінять дизайн монет номіналом в 1 та 2 гривні До Нового року планується запустити в обіг пам'ятну монету "Рік Тигра" номіналом 5 гривень. Її випустять тиражем у 20 тисяч штук.

На реверсі унікальної монети зображено стилізований символ східного календаря 2022 року – тигр. По колу його оточують стилізовані символи, властиві кожній порі року: сніжинки, квіти, плоди, гілки.

Схожу монету із зображенням Тигра НБУ випускав у 2010 році. Тоді монет номіналом 5 гривень також було 20 тисяч. В Україні змінять дизайн монет номіналом в 1 та 2 гривні Як повідомлялося, українську монету номіналом 15 копійок продають на аукціоні за 9000 гривень.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua