В Україні зменшився розмір субсидії: у ПФУ розповіли, які виплати отримають українці в травні

Автор: Лобанова Єлизавета

Розмір субсидії для українців у травні зменшився. Пов'язано це зі скороченням витрат на комунальні послуги після завершення опалювального сезону. У Пенсійному фонді України розповіли, які субсидії нарахують громадянам у травні.

В Україні зменшився розмір субсидії: у ПФУ розповіли, які виплати отримають українці в травні - today.ua

Так, у травні українці отримають субсидії за квітень. Опалювальний сезон офіційно завершився 15 квітня, і субсидії за квітень розрахували на всі отримані послуги, зокрема за 15 днів на послуги з опалення.

Субсидія на неопалювальний період розраховується традиційно з 1 травня по 30 вересня. Пенсійний фонд автоматично розраховує житлові субсидії для більшості громадян, які їх отримували під час опалювального періоду. Ті, хто вперше хоче податись на субсидію, має заповнити документи до 30 травня включно, щоб встигнути отримати "літню" субсидію.

В Україні зменшився розмір субсидії: у ПФУ розповіли, які виплати отримають українці в травні

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

У ПФУ нагадують, що якщо дані субсидіантів про майновий стан чи склад сім'ї не змінилися, повторно звертатися за субсидією у травні не потрібно. Якщо ж зміни відбулися, одержувачі субсидії мають протягом 30 днів надати інформацію до територіальних органів Пенсійного Фонду.

Розмір субсидії на неопалюваний період у 2022 році становив приблизно 350 грн на одну сім'ю, тоді як цієї зими середня субсидія була у розмірі 1600 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Оскільки комунальні тарифи під час війни поки що залишаються без змін, немає підстав розраховувати на те, що "літня" субсидія у 2023 році буде вищою за торішню.

Раніше повідомлялося, які категорії громадян у травні мають звернутися за повторним призначенням субсидій.