В Україні скоротили обсяг фінансування пенсій на 100 мільйонів гривень

Автор: Марченко Любов

Українцям завершили виплачувати пенсії за травень. Сума, виплачена у травні, виявилась меншою за ту, яку пенсіонери отримали в квітні на 100 мільйонів гривень.

В Україні скоротили обсяг фінансування пенсій на 100 мільйонів гривень - today.ua

Про це стало відомо з інформації, оприлюдненої у Facebook-акаунті Пенсійного фонду.

Отже, загалом у травні на виплату пенсій було витрачено 57 млрд гривень. У попередньому місяці на фінансування цієї статті видатків знадобилося на 100 мільйонів більше – 57,1 млрд гривень.

При цьому 10 мільярдів із травневої пенсії українці отримали через національного поштового оператора – АТ Укрпошта. А решту грошей, 47 млрд грн, ПФУ переказав на банки, які уповноважені на виплату пенсій громадянам.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

В Україні скоротили обсяг фінансування пенсій на 100 мільйонів гривень

Як стало відомо, українські чоловіки отримують значно вищу пенсію, аніж жінки. Різниця між середніми виплатами становить майже 2 тисячі гривень. Так, середня пенсія чоловіків у нашій країні зараз становить 5701 грн, а жінки в середньому отримують 3 926 грн. Водночас, загальний середній рівень пенсії цьгоріч виріс до 5 238 грн. Причому чоловіки в середньому отримують вище цього рівня на 463 грн, а жінки – нижче за цей рівень на 1 312 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Така гендерна нерівність у виплатах пенсії обумовлена тим, що чоловіки в Україні отримують більшу зарплату, ніж жінки. Досі в суспільстві наявний стереотип, що чоловікам слід платити більше навіть за однакову працю та однаковий професійний рівень із жінками.

Нагадаємо, цьогоріч в Україні ще двічі мають зрости пенсії. Але деяким категоріям у поточному році пенсії не підвищуватимуть.