В Україні стане меншим розмір допомоги з тимчасової непрацездатності. У Мінсоцполітики підготували зміни до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", відповідно до яких лікарняні мають зменшитись.
Вносяться зміни до статті 24 цього закону. Ці зміни посилять вимоги до страхового стажу, від якого залежить розмір лікарняних. Адже відсоток виплат допомоги з тимчасової непрацездатності залежить від величини страхового стажу. Чим він більший, тим вищі лікарняні.
Зокрема, передбачені такі зміни:
- 50% від зарплати будуть виплачувати працівникам, які мають страховий стаж менше 5 років (зараз ця норма становить 3 роки, а вище трьох уже виплачують і вищий відсоток лікарняних);
- 60% - якщо страховий стаж становитиме від 5 до 10 років (зараз 3-5 років);
- 70% - за наявності страхового стажу 10-15 років (зараз 5-8 років);
- 80% - якщо страховий стаж становить 15-20 років (такого відсотку зараз немає);
- 100 - за наявності страхового стажу понад 20 років (зараз понад 8 років).
Крім того, передбачені ще й інші зміни до закону, відповідно до яких у певні періоди лікарняні взагалі не виплачуватимуться.
Популярні зараз
Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави
Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“
В яких випадках припинятимуть виплати лікарняних
- Лікарняні не виплачуватимуть під час простою підприємства. Але тут є одна умова. Якщо працівник пішов на лікарняний ще до початку простою, то допомогу з тимчасової непрацездатності йому, таки, будуть змушені виплатити.
- Лікарняні також не виплачуватимуть у тому випадку, якщо тимчасову непрацездатність у медичному висновку визнано необґрунтованою.
Ще одна зміна – збільшення строку виплат лікарняних роботодавцем
Нині роботодавець оплачує зі свого рахунку перші п'ять днів непрацездатності, а вже далі, з шостого дня, виплата лікарняних лягає на плечі Фонду соціального страхування України. За новою редакцією закону планується, що роботодавець буде оплачувати десятиденний лікарняний. А виплати із ФСС настають лише з одинадцятого дня.
У Мінсоцполітики розраховують, що вже з 1 серпня нинішнього року ці зміни до закону почнуть працювати. А з 1 січня 2022 роботодавці будуть оплачувати 10 днів лікарняних.
Нагадаємо, в Україні хочуть підвищити пенсійний вік для чоловіків і зменшити для жінок.