В Україні злетіли ціни на моркву: названо причину рекордного подорожчання

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні злетіли ціни на моркву. Більше того, популярний овоч стає дефіцитом. На сьогоднішній день запаси минулорічної моркви в українських господарствах фактично вичерпані, через що фермери продовжують підвищувати відпускні ціни. Попит на моркву, як і раніше, високий, оскільки це один з основних овочів борщового набору.

В Україні злетіли ціни на моркву: названо причину рекордного подорожчання - today.ua

Станом на 14 травня, вартість моркви в Україні в середньому в 2,5 рази вища, ніж у травні минулого року. Лише з початку поточного тижня ціна на моркву врожаю 2022 року зросла у середньому на 10%.

Кілограм моркви у супермаркетах в середньому коштує 60 грн. Моркву нового врожаю можна купити місцями за 50 грн/кг, але сезон лише розпочинається.

В Україні злетіли ціни на моркву: названо причину рекордного подорожчання

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Валерій Залужний показав романтичне фото з дружиною: “Люблю тебе безмежно“

Трамп скоротить військову допомогу та схилить Україну до миру в інтересах Росії, - TIME

Українці пили підроблену каву: поліція виявила фальсифікат на 1,6 мільйона гривень

Більшість фермерів не виключають подальшого подорожчання овочів. Свою думку вони аргументують фактичною відсутністю вільних обсягів моркви в українському господарстві. При цьому компенсувати дефіцит пропозиції цього коренеплоду за рахунок імпортної продукції трейдерам навряд чи вдасться, оскільки запаси минулорічної моркви в основних країнах-постачальниках практично вичерпані.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Чекати на новий врожай ще потрібно мінімум місяць. Можливо, з кінця червня сезонні овочі, зокрема морква, почнуть дешевшати. Молода картопля, капуста та морква мають подешевшати наприкінці травня, прогнозують фермери.

Раніше повідомлялося, що в Україні стрімко дешевшають яйця.