В Україні збільшаться штрафи за незаконне використання землі і самозахоплення ділянок

Суми штрафів за незаконне користування землею в Україні збільшаться у сотні разів. Зокрема, народні депутати хочуть посилити відповідальність за незаконне самозахоплення земельних ділянок та будівництво на такій землі. Каратимуть за такі дії будуть як посадових осіб, так і для пересічних громадян.

В Україні збільшаться штрафи за незаконне використання землі і самозахоплення ділянок - today.ua

Штрафи збільшаться за використання земель не за цільовим призначенням, невиконання природоохоронного режиму використання земель, розміщення, проектування, будівництво, введення в дію об'єктів, які негативно впливають на стан земель, неправильну експлуатацію, знищення або пошкодження протиерозійних гідротехнічних споруд, захисних лісонасаджень.

Нардепи пропонують збільшити штрафи за самовільне захоплення земельних наділів для простих громадян з 170-850 грн до 34 000-102 000 грн. Зростуть штрафи і для державних чиновників, причому суми будуть більшими - з 340-1700 грн до 68 000-170 000 грн.

В Україні збільшаться штрафи за незаконне використання землі і самозахоплення ділянок

За захоплення землі, що потягнуло за собою значні збитки для її законного власника, сума штрафу для громадян та чиновників складатиме 15 300-34 000 грн, тоді як зараз штраф за такі протиправді дії складає 3 400-5 100 грн.

За неправильне використання земельної ділянки, а також за пошкодження або ж цілковите знищення протиерозійних споруд та лісових насаджень, що несуть у собі захисну функцію, можна отримати штраф у розмірі  17 000-51 000 грн.

Чекають штрафні санкції і незаконних забудовників. За привласнення чужої ділянки та зведення на ній споруд будь-якого призначення їм загрожуватиме штраф у розмірі 94 000 грн.

Нагадаємо, в Україні у жовтні зросла вартість гектара землі, та стало відомо, скільки коштує найдорожча земля.

ДЖЕРЕЛОgsminfo.com.ua