В Україні збільшилася кількість вакансій у двох сферах: яку роботу та зарплати пропонують

Ринок праці в Україні оживає. Нових вакансій з кожним днем з'являється все більше навіть у тих галузях, які під час війни фактично зупинили свою роботу. Зокрема, з'явився попит на фахівців у сфері готельно-ресторанного бізнесу та туризму.

В Україні збільшилася кількість вакансій у двох сферах: яку роботу та зарплати пропонують - today.ua

Середня зарплата в Україні на сьогодні становить 16 тис. грн. У регіонах ця цифра відрізняється. У туристичному та готельно-ресторанному бізнесі зарплати за рік зросли на 3%. Персонал може розраховувати на оклади у розмірі 12000-18000 грн, у топ-менеджменту зарплати відповідно вищі.

У квітні різко зросла кількість вакансій кухарів. Пов'язано це із початком теплого сезону. Ресторани відкривають літні тераси, люди вибираються на природу на шашлики, починається сезон весіль, тощо. Середня зарплата кухаря в Україні становить у 2023 році 15 800 грн.

В Україні збільшилася кількість вакансій у двох сферах: яку роботу та зарплати пропонують

Топ-7 сфер (крім ІТ), в яких спеціалістам пропонують найвищі зарплати:

  • 52,5 тис. грн – медіабайєр;
  • 40 тис. грн – водій-міжнародник;
  • 32,5 тис. грн. – бізнес-аналітик;
  • 30 тис. грн – арматурник, рихтувальник, рієлтор;
  • 27,7 тис. грн. – вебдизайнер, автоелектрик, дизеліст, інженер з гарантії;
  • 26 тис. грн – категорійний менеджер.

У менеджерів з туризму середня зарплата становить 17 000 грн, але вони також одержують відсоток із проданих турів. Тому робота досить сезонна та залежить від кількості клієнтів.

За час війни туризм в Україні просів на 95%. Літаки не літають, готелі закрилися, припливу іноземців немає. "Готельний бум" спостерігався на початку війни лише на Закарпатті, коли переселенцям не вистачало квартир і вони вимушені були заселятися в готелі.

На сьогоднішній день з'являється попит на автобусні тури до Європи, відпочинок на локальних базах відпочинку та на санаторно-курортні поїздки. Також до України приїжджають багато міжнародних журналістів, експертів та активістів, які заселяються в готелі.

Раніше повідомляли, що в Україні з'явилася грошова робота для викладачів.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com