В Україні у сотні разів збільшать штрафи за самозахоплення землі

В Україні посилять відповідальність за незаконне самозахоплення земельних ділянок. Народні депутати представили два законопроекти, які регулюють штрафи за незаконні дії як для посадових осіб, так і для пересічних громадян.

В Україні у сотні разів збільшать штрафи за самозахоплення землі - today.ua

Зокрема, пропонується збільшити штраф за використання земель не за цільовим призначенням, невиконання природоохоронного режиму використання земель, розміщення, проектування, будівництво, введення в дію об'єктів, які негативно впливають на стан земель, неправильну експлуатацію, знищення або пошкодження протиерозійних гідротехнічних споруд, захисних лісонасаджень - для громадян з 85 - 425 грн до 17 тис - 51 тис. грн, а для посадових осіб - з 255 - 510 грн до 85 тис. - 119 тис. грн.

Штраф за самовільне зайняття земельної ділянки для громадян скаладатиме замість  170 - 850 грн вже 34 тис. - 102 тис. грн, а для посадових осіб - замість 340 - 1700 грн штрафи підвищаться до 68 тис. - 170 тис. грн.

Штраф за самовільне зайняття земельної ділянки та за завдання значної шкоди її законному власнику у разі схвалення законопроекту підвищиться з 3400 - 5100 грн до 15 тис. 300 грн - 34 тис. грн.

У Податковому кодексі передбачено штрафні санкції за несплату або несвоєчасну сплату земельного податку громадянами. Квитанції про оплату надсилаються до 1 липня, і оплатити їх потрібно протягом 60 днів.

В Україні у сотні разів збільшать штрафи за самозахоплення землі

При затримці оплати до 30 календарних днів включно, власники землі повинні будуть сплатити за прострочку штраф у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу. Якщо пройде більше 30 календарних днів від кінцевої дати оплати, то штраф складатиме 20% погашеної суми податкового боргу.

Нагадаємо, які суми податку мають сплачувати щороку власники землі, залежно від призначення ділянки.

ДЖЕРЕЛОbiz.ligazakon.net