Today.ua

В Україні залишать без пенсій 60-річних громадян: хто не зможе вийти на заслужений відпочинок вчасно

В Україні вимоги щодо стажу для виходу на пенсію у 60 років збільшились на 12 місяців. Це означає, що всі ті, хто розраховував вийти на заслужений відпочинок вчасно, будуть змушені працювати ще рік, якщо вони не мають стажу 29 років.

Норма за стажем збільшуватиметься щорічно, поки не досягне 35 років, і вже через шість років (у 2028 році) лише 45% українців зможуть отримувати пенсію з 60 років. Ще приблизно 40% громадян працюватимуть до 63 років, а 5% – до 65 років.

Пенсійний вік збільшується щороку, і багато українців навіть не доживають до пенсії. Статистика погіршуватиметься і надалі. Якщо зараз потрібно мати як мінімум 29 років стажу до свого 60-річчя, то вже 2023 року знадобиться 30 років стажу. З урахуванням того, що 60% громадян у країні працює неофіційно, стаж набрати вкрай складно. Рівень безробіття у країні також з кожним роком зростає. Безробітним громадянам уряд іноді пропонує оформити тимчасову соціальну допомогу. На оформлення такої допомоги мають українці, які досягли загального пенсійного віку та мають мінімум 15 років стажу.

Для призначення соцдопомоги українці без необхідного пенсійного стажу можуть звернутися до органів соціального захисту за місцем прописки чи фактичного проживання. До заяви слід додати копію паспорта та ІПН, довідку про наявний страховий стаж з ПФУ, декларацію про доходи та майновий стан за останні півроку.

Раніше повідомлялося, що з 1 січня пенсії підвищилися на понад 2 тисячі гривень інвалідам-чорнобильцям, а також членам сімей чорнобильців, які втратили годувальника внаслідок аварії на ЧАЕС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ