В Україні триває процес ліквідації банку, що втратив платоспроможність. НБУ ще місяць тому в примусовому порядку відкликав його ліцензію, а зараз триває процес ліквідації цієї фінустанови. Вкладникам, які тримали в цьому банку свої депозити, обіцяють повернути їхні заощадження. Але усіх грошей не повернуть.
Йдеться про банк "Земельний капітал", який належить колишньому міністру вугільної промисловості Віктору Тополову. Банк був заснований ще в 1994. За обсягами власного капіталу він посідав 63 позицію серед 73 банків, що функціонують в Україні.
Останнім часом справи у "Земельного капіталу" йшли кепсько. Банк уже не в змозі був виконувати зобов'язання перед своїми клієнтами. Фінустанова не мала чим розраховуватись зі своїми кредиторами і не в змозі була виплачувати гроші своїм вкладникам.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
НБУ, як національний регулятор, не раз попереджав "Земельний капітал" щодо загрози ліквідації і радив банкірам терміново знайти джерела дофінансування банку. Але ті чи то не захотіли скористатись порадою Нацбанку, чи то просто не знайшли тих джерел.
Фінал вийшов цілком закономірний. 11 серпня НБУ примусово позбавив "Земельний капітал" ліцензії, а зараз триває процес остаточної ліквідації банку.
Що буде з вкладами клієнтів збанкрутілого банку?
Оскільки ця фінустанова, які і всі комерційні банки, робила внески до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, то їм буде повернуто гроші за рахунок цього фонду. Більшість клієнтів-фізичних осіб отримають свої заощадження повністю. Але не всім клієнтам повернуть усі їхні гроші. Майже 70% вкладників "Земельного капіталу" ФГВФО повністю відшкодує їхні гроші. Решта ж отримає не повну суму.
Справа в тому, що відповідно до закону ФГВФО відшкодовує лише суми, які не перевищують 200 тисяч гривен. Отже, якщо в клієнта було на депозиті менше 200 тисяч, то він отримає свої гроші повністю. А якщо сума вкладу перевищувала 200 тисяч, то, на жаль, йому відшкодують лише 200 тисяч.
До речі, в парламенті незабаром можуть прийняти закон, яким підвищать суму відшкодувань із ФГВФО до 600 тисяч гривень. Але для вкладників "Земельного капіталу" це вже нічого не змінить, адже закон не має зворотної дії.